Staň sa Google Local-Guide

BEST4FRIENDS
3 min readMar 12, 2022

Vždy si chcel pracovať pre Google alebo zarábať peniaze pomocou Google produktov? Pre mnohých ľudí je to sen, ktorý zostáva, žiaľ, nedosiahnuteľný. Existuje však spôsob, ako si do životopisu zapísať veľké G. Google Maps vždy hľadajú ľudí a ty túto prácu zaručene dostaneš! Zapoj sa do programu Google Local Guides a staň sa partnerom komunity BEST4FRIENDS.

Google Local-Guides

Čo robia Local-Guides?

Google Local-Guide je každý na svete, kto prispieva k neustálemu zlepšovaniu služby Mapy Google.Spoločnosť Google spustila program Local-Guides s cieľom zlepšiť kvalitu informácií dostupných v Mapách Google. Je to platforma, na ktorej môžeš zverejňovať svoje miestne poznatky a skúsenosti. Pomôžeš tak všetkým ľuďom, ktorí hľadajú viac informácií o podniku, spoločnosti alebo mieste. Ak si myslíš, že môžeš pomôcť zlepšiť Google Mapy, je práca Google Local-Guide pre teba to správne miesto.

Ako sa staneš Local-Guide?

Stať sa Google Local-Guide je celkom jednoduché! Klikni na web Google Local-Guides a zaregistuj sa. Ak už máš konto Google, môžeš ho prepojiť priamo s ním. Alebo keď si na cestách, jednoducho sa prihlás cez aplikáciu Mapy. Teraz Ti už iba treba zanechať niekoľko recenzií a hodnotení a nahrať fotografie miest, ktoré si navštívil.

Prečo by si sa mal stať Local-Guide ?

Hlavným dôvodom, prečo sa pravdepodobne chceš stať Local-Guide, je to, že sa rád delíš o informácie o miestach, ktoré si navštívil. Ak si vždy chcel byť sprievodcom, ale bránila ti v tom iná práca, teraz je určite ten správny čas. Ak rád informuješ o návšteve reštaurácie a skvelom jedle, urob to. Spoločnosť Google ťa za tvoju podporu odmeňuje bodmi, hodnosťami a odznakmi.

BEST4FRIENDS Local-Guides

Ako boduješ v Mapách Google?

  • Najjednoduchší spôsob, ako zbierať body, je hodnotiť miesta. Dávaš hviezdičky a zverejňuješ to.
  • Ak sa chceš viac pousilovať, môžeš zanechať písomné recenzie. Hovor ľuďom o miestach, ktoré si navštívil, s takými alebo onakými podrobnosťami, aké chceš. Popíš a podeľ sa o to, čo je dobré alebo zlé, ako to tam vyzerá a aká je tam atmosféra. Čokoľvek, čo by podľa Teba mohlo byť užitočné pre budúcich návštevníkov. Recenzie tiež pomáhajú majiteľom podnikov zdokonaľovať svoje služby na základe získanej spätnej väzby. Pri kritike treba byť férový a starostlivo vyberať slová. Mali by sme sa snažiť byť k sebe priateľskí.
  • Najviac bodov získavajú fotografi. Vlož čo najviac fotografií. Pomáhajú ľuďom získať predstavu o tom, ako miesto vyzerá a čo môžu zažiť. Priznajme si, že ak niekam ideš s telefónom, pravdepodobne fotíš. Zdieľaj ich s ostatnými a zarob si nejaké peniaze navyše.
  • Ako Google Local-Guide môžeš pridať aj miesto konania podujatia alebo iné lokality. Niektoré firmy si nezriadili a ani nepožiadali o firemnú stránku Google, Google business stránka. Ak pridáš takúto lokalitu do mapy, pomôžeš podnikateľovi a ten sa ti určite patrične poďakuje.
  • Keď sa v rebríčku dostaneš o niečo vyššie, budú ti položené otázky o miestach, ktoré si navštívil alebo hodnotil. Tvoje odpovede ti prinášajú body a sú užitočné pre budúcich návštevníkov. Niekoľko dobrých príkladov môže byť, či sa v reštaurácii podávajú aj vegetariánske jedlá alebo pre koho je miesto vhodné.
  • Môžeš si tiež overiť fakty o spoločnostiach. Napríklad: Je tento obchod stále na rovnakej adrese? Sú otváracie hodiny a ďalšie údaje stále aktuálne? Alebo je už natrvalo zatvorený. Odošli svoje poznatky do služby Mapy Google a pomôž komunite.
Local-Guides Points

Väčšina partnerov siete BEST4FRIENDS sú miestni sprievodcovia Google, a preto sú prepojení aj na platforme Google Local Guides Connect. Connect je fórum a blog pre komunitu miestnych sprievodcov, t. j. používateľov Google Maps, ktorí poskytujú ostatným tipy na zaujímavé destinácie a aktivity. Je to priestor na komunikáciu s ostatnými miestnymi sprievodcami, kde si môžeš vymieňať návrhy a nápady a získať osobnú podporu od zamestnancov spoločnosti Google.

--

--

BEST4FRIENDS

Network & marketplace for affiliates, influencers, marketers, bloggers, vloggers & local guides as well everyone who wants to earn money through online work.